Daudzbērnu ģimenēm 20% atlaide arī abonementiem reģionālajā transportā

Daudzbērnu ģimenēm 20% atlaide arī abonementiem

Attēla avots: Pasažieru vilciens

No 2017. gada 1. septembra daudzbērnu ģimenes varēs saņemt atlaidi 20% apmērā, iegādājoties arī abonementa biļeti braucienam reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos. Šī atlaide summēsies ar šobrīd jau esošajām autobusu un vilcienu abonementa biļešu atlaidēm.

Tāpat no 1. septembra bērni vecumā līdz 15 gadiem biļetes iegādes brīdī kopā ar 3+ Ģimenes karti varēs uzrādīt arī skolēnu apliecību. Šodien, 22. augustā valdība apstiprināja minētās izmaiņas Ministru kabineta noteikumos Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumi.

Iegādājoties abonementa biļeti vai biļeti vienam braucienam, daudzbērnu ģimenes locekļiem arī turpmāk būs jāuzrāda 3+ Ģimenes karte un dokuments, kas apliecina, ka konkrētais pasažieris ir tiesīgs atlaidi saņemt. No 1. septembra bērni līdz 15 gadu vecumam atlaidi varēs saņemt, uzrādot ne tikai pasi vai ID karti, bet arī skolēnu apliecību. Attiecīgajiem dokumentiem jābūt līdzi arī brauciena laikā, ja sabiedriskā transporta kontrolieri lūdz uzrādīt biļeti un apliecināt pasažieri tiesības saņemt atlaidi.

Ar jautājumiem par apliecības 3+ Ģimenes karte saņemšanu un izmantošanas kārtību aicinām vērsties Sabiedrības integrācijas fondā, zvanot pa tālruni 67281752 vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected].