PKC iepazīstina Valsts prezidentu ar Nacionālo attīstības plānu 2021.-2027. gadam

Pārresoru koordinācijas centra (PKC) vadītājs Pēteris Vilks, vadītāja vietnieki Vladislavs Vesperis un Rudīte Osvalde 10. februārī Rīgas pilī tikās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu un iepazīstināja viņu ar Nacionālo attīstības plānu 2021.–2027. gadam (NAP2027), kas izstrādāts, iesaistot plašu sabiedrības pārstāvju loku.

Valsts prezidents tiekas ar PKC

PKC uzsvēra, ka plāns nākamajiem septiņiem gadiem ietver valsts attīstības vīziju un operacionālo daļu - stratēģiskos mērķus, prioritātes un rīcības virzienus, un uzdevumus, sasaistot tos ar paredzamiem finanšu resursiem no Latvijas valsts budžeta un Eiropas Savienības struktūrfondiem.

NAP2027 prioritātēs proporcionāli lielākais uzsvars likts uz izglītību, veselību un uzņēmējdarbības veicināšanu, ņemot vērā arī Eiropas Savienības “zaļo kursu”. Paredzēts finansējums arī sabiedrisko mediju attīstībai un iziešanai no reklāmas tirgus, kā arī kritiskās domāšanas veicināšanai sabiedrībā kopumā.

Liela uzmanība sarunā tika pievērsta nevienlīdzības mazināšanai, kas ir diezgan bieži piesaukta politiskajā retorikā. “Lai arī bieži runājam par nevienlīdzības mazināšanu un arī veicam zināmus pasākumus, lai to mazinātu, domāju, ka šis jautājums politiskajā retorikā nav konsolidēts, un ir atsevišķi cēloņi, kas nav izrunāti pēc būtības, piemēram, zināmas sabiedrības daļas degradācija pārmērīga alkohola lietošanas dēļ,” sacīja E. Levits. Pēc Valsts prezidenta sacītā, tas ir ne tikai ekonomikas jautājums, bet arī skar sabiedrības veselību, bērnu tiesības, reģionālās attīstības un citus. tematus, kas pieprasa politiskās dienaskārtības risinājumu.

Abas puses apspriedās arī par ANO Ilgtspējības mērķiem un Latvijas atbilstību to rādītājiem, kas vērtējama kā gana augsta visas pasaules kopīgajā mērogā.

PKC un Levita kungs 10022020

Informācijas avots:

Valsts prezidenta kanceleja