90% atlaides reģionālajā transportā daudzbērnu ģimeņu bērniem

avots: www.mk.gov.lv

Tika nolemts, ka no 2018. gada 1. septembra daudzbērnu ģimenes locekļiem ir tiesības uz braukšanas maksas atvieglojumu sabiedriskajā transportā reģionālas nozīmes maršrutos 50 % apmērā no brauciena biļetes pilnas cenas un 40 % apmērā no abonementa biļetes cenas.

Tāpat sākoties jaunajam mācību gadam daudzbērnu ģimeņu bērni, kas mācās vispārējās vai profesionālajās izglītības iestādēs, kā arī augstākās izglītības iestādēs līdz 24 gadu vecumam, saņems braukšanas maksas atvieglojumu 90 % apmērā no brauciena biļetes pilnas cenas.

Vienlaikus valdība noteica, ka 4. maijā, 11. un 18. novembrī daudzbērnu ģimeņu locekļi reģionālās nozīmes transportā var pārvietoties bez maksas.

Iegādājoties biļetes arī turpmāk būs jāuzrāda “3+ Ģimenes karte” un dokuments (eID, derīga skolēna vai studenta apliecība), kas apliecina, ka pasažieris ir tiesīgs saņemt atlaidi, tāpat šiem dokumentiem jābūt līdzi arī brauciena laikā, lai tos uzrādītu sabiedriskā transporta kontrolieriem.

Ar jautājumiem par apliecības 3+ Ģimenes karte saņemšanu un izmantošanas kārtību aicinām vērsties Sabiedrības integrācijas fondā, zvanot pa bezmaksas tālrunis: 80202007 vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected]