Jau piekto reizi norisināsies Latvijas valsts kapitālsabiedrību INOVĀCIJU FORUMS

Inovāciju foruma logo

Lai diskutētu par valsts kapitālsabiedrību attīstības modeļiem un scenārijiem, pētniecības komercializēšanu un sadarbību ar zinātniekiem un jaunuzņēmumiem, 19. maijā jau piekto reizi norisināsies Inovāciju forums, ko šoreiz organizē Pārresoru koordinācijas centrs (PKC) un SIA “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT).

Latvijai ir visi priekšnoteikumi, lai kļūtu par starptautisku inovāciju līderi: izcili uzņēmumi, pieredzes bagāta pētniecība, labvēlīga jaunuzņēmumu attīstības vide. Pāris gadu laikā notikusī straujākā pāreja uz digitalizāciju ir spēji kāpinājusi inovāciju attīstības jaudu un ļāvusi izvirzīt ambiciozus mērķus.

“Pēdējos divos gados, kopš iepriekšējā foruma, pateicoties arī Inovāciju iniciatīvas grupas dalībnieku aktīvai iesaistei, valsts kapitālsabiedrībās izdevies mainīt pieeju darbam ar inovācijām un pētniecības un attīstības investīcijām, kas vērstas uz kopējo ekonomikas transformāciju,” uzsver PKC vadītājs Pēteris Vilks. “Mainīts tiesiskais regulējums, kas veicinās kapitālsabiedrībās izvirzīt augstākus mērķus pētniecībā un attīstībā un skaidri fiksēt veiktos ieguldījumus un atdevi no tiem. Mērķtiecīgs darbs šajā jomā ikvienā kapitālsabiedrībā sniegs ilgtermiņā valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību vērtības pieaugumu, kas ir nozīmīgi ekonomikas transformācijai un straujākai izaugsmei.”

5. INOVĀCIJU FORUMA 19. MAIJĀ PLKST. 10.00–14.00 ROPAŽU IELĀ 6, RĪGĀ (LMT ĒKĀ), PROGRAMMA

Vairāk par forumu - PKC tīmekļvietnē.

Par Latvijas valsts kapitālsabiedrību Inovāciju iniciatīvu:
Inovāciju kultūras stiprināšanu valsts un privātajos uzņēmumos, lai tādējādi veicinātu Latvijas tautsaimniecības transformāciju, produktivitāti, ilgtspējīgas investīcijas un ieņēmumus no eksporta, par savu mērķi noteikusi pirms 4 gadiem Inovāciju iniciatīvā apvienojusies Latvijas izcilo uzņēmumu grupa, kurā patlaban pārstāvētas astoņas kapitālsabiedrības ar valsts kapitālu (SIA “Tet”, SIA “Latvijas Mobilais Telefons”, AS “Latvijas valsts meži”, AS “Latvenergo”, VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”, VAS “Elektroniskie sakari”, VAS “Latvijas Pasts”, VAS “Latvijas dzelzceļš”), Pārresoru koordinācijas centrs, Ekonomikas ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, piedaloties arī Rīgas domei.