Latvijai un EK ir vienots skatījums par bērnu un ģimenes politikas nozīmi

Latvijā 17. janvārī viesojās Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas vietniece Dubravka Šuica, kura vizītes laikā tikās ar Pārresoru koordinācijas centra (PKC) un Demogrāfisko lietu centra (DLC) pārstāvjiem, lai pārrunātu demokrātijas un demogrāfijas jautājumus.

EK viceprezidente D. Šuica

Sarunā ar Eiropas Komisijas priekšsēdētājas vietnieci Latvijas puse iepazīstināja ar demogrāfisko situāciju Latvijā, galvenajiem izaicinājumiem un Latvijas spertajiem soļiem situācijas uzlabošanai. Tā kā D. Šuicas atbildības jomas ir demokrātija un demogrāfija, viņa ar dziļu izpratni uztvēra Latvijas puses atbildīgo pārstāvju aktualizētos jautājumus, kuri būtu skatāmi Eiropas Savienības (ES) līmenī, jo visā Eiropā demogrāfiskā situācija kļuvusi nelabvēlīga, un tāpēc joma ir viena no EK darbības prioritātēm.

Ar jauno Eiropas Komisijas priekšsēdētājas vietnieci tikās ekspertu sadarbības platformas “Demogrāfisko lietu centrs” vadītājs un premjera padomnieks demogrāfijas jautājumos Imants Parādnieks, PKC vadītāja vietniece Rudīte Osvalde, konsultante Nita Jirgensone, DLC pārstāvji Ilmārs Mežs, Pēteris Leiškalns, kā arī vecāku organizācijas “Mammām un tētiem” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa un Līga Āboliņa no Labklājības ministrijas.

Tikšanās laikā ar EK viceprezidenti D. Šuicu

Latvijas pārstāvji atzinīgi novērtēja to, ka arī ES mērogā sākts nopietns dialogs par jautājumiem, kas jau ilgstoši nodarbina ģimenes politikas speciālistus Latvijā, proti, atbalstu ģimenēm, jo īpaši daudzbērnu, viena vecāka un jaunajām ģimenēm, tostarp atbalstot piemērotas dzīvesvietas iekārtošanu un bērnu uzraudzību, kas īpaši svarīga migrācijas un remigrācijas plūsmu un sabiedrības novecošanās kontekstā. Latvijas puse uzsvēra, ka, plānojot valsts attīstību nākamajiem gadiem, tiek domāts arī par efektīvāku, labāk organizētu un koordinētu bērnu un ģimenes politiku.

Tikšanās noslēgumā Eiropas Komisijas priekšsēdētājas vietniece un Latvijas pārstāvji apliecināja abpusēju gatavību turpināt uzsākto sadarbību, veicinot izvirzīto mērķu sasniegšanu.

EK komisāre D. Šuica kopš 2019. gada 1. decembra iecelta par Eiropas Komisijas priekšsēdētājas vietnieci demokrātijas un demogrāfijas jautājumos Ursulas van der Leienas vadītajā Eiropas Komisijā. Sīkāk: https://ec.europa.eu/commission/commissioners/2019-2024/suica_en

Ievas Leinišas, LETA/ Eiropas Komisija, foto

Informāciju sagatavoja:
Guntis Rozenbergs
Pārresoru koordinācijas centrs
tālr.: 67082813, 29250467
e-pasts: [email protected]
mājaslapa: www.pkc.gov.lv
twitter: @LVnakotne
FB: LVnākotne