Latvijas delegācija 4.-6. novembrī apmeklē Dāniju

2019. gada 4.-6. novembrī speciālisti Norden programmas* projekta ietvaros pieredzes apmaiņas vizītē tikās ar Pasaules Veselības organizācijas, kā arī valsts institūciju darbiniekiem un sociālajiem un sadarbības partneriem, lai iepazītos ar Dānijas pieredzi garīgās veselības aprūpē un tehnoloģiju izmantošanu šim mērķim.

Norden programmaPKC logo

Pēc iepriekšējas vienošanās Latvijas nozaru eksperti apmeklēja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Dānijas reģionālo biroju, kur uzzināja par PVO iniciatīvās bērnu garīgās veselības veicināšanai, kā arī vispārējās veselības uzlabošanai. Kā atzīmēja PVO dažādu programmu vadītāji, patiesi pienācis multidimensionālās sadarbības brīdis, lai pieejamo ierobežoto resursu apstākļos sasniegtu maksimāli efektīvu sniegumu. PVO eksperti uzklausīja PKC prezentāciju par plānoto Pedagoģiski psiholoģisko atbalsta dienestu un tā plānoto intervenču un pakalpojumu plānu, un dalījās pieredzē par garīgās veselības aprūpes modeļa pilnveidi.

Latvijas delegācija tikās ar Starptautiskās Migrācijas organizācijas biroja darbiniekiem, un pārrunāja vispārējās nelegālās migrācijas tendences, kas konstatētas Dānijā, kā arī diskutēja par patvēruma meklētāju un bēgļu, arī nepilngadīgo personu, garīgās veselības stāvokli pēc bīstamā ceļojuma, ierodoties Dānijā.

Latvijas speciālisti guva vērtīgu ieskatu praktiskajā darbā ar dažādām jutīgām un ierobežotām sabiedrības grupām, viesojoties Kopenhāgenas priekšpilsētā Ballerupā, kur kopienā tiek praktiski īstenotas dažādas iekļaujošas un izglītojošas iniciatīvas, piemēram, jauno vecāku prasmju uzlabošana, bērnu, kuru vecāki cieš no garīga rakstura traucējumiem, atbalsta grupas, lai mazinātu nevēlamu uzvedību un sekmētu bērnu labākus mācību sasniegumus.

Vizītes noslēgumā Latvijas delegāti tikās ar Dānijas Sociālo lietu un iekšlietu ministrijas Informācijas tehnoloģiju un iedzīvotāju reģistrācijas departamenta amatpersonām un guva priekšstatu par to, kā Dānijā organizēta iedzīvotāju datu aprite - iedzīvotāju reģistra sistēma funkcionē kā jumta platforma, kas nodrošina datu apmaiņu ar nozares un reģionālām sistēmām, piemēram, veselības sistēmu, nodokļu sistēmu, sociālās apdrošināšanas sistēmu utt., līdz ar to novēršot situācijas, kad atbalsta sniedzējiem nav aktuālās informācijas.

 

*Pieredzes apmaiņas vizīte tika īstenota ar Norden programmas „Valsts administrācijas mobilitāte” atbalstu, īstenojot projektu „Agrīnās prevences sistēmas izveide bērnu sociālās un garīgās labbūtības, kā arī augstāku mācību rezultātu veicināšanai” (PA-GRO-1256). Nordic-Baltic Mobility programme for Public administration ir projekts, kas sniedz atbalstu valsts pārvaldē strādājošajiem, palīdzot īstenot pieredzes apmaiņas un izpētes braucienus, organizēt apmācības vai reģionāla mēroga tīklošanas darbības. Programma atbalsta pasākumus, kuros plānota vismaz trīs valstu dalība, no kurām vismaz viena ir Skandināvijas valsts un vismaz viena – Baltijas valsts.